برچسب اموال - تهران لیبل

برچسب اموال چیست؟

برچسب اموال - تهران لیبل

شناسایی اموال، دارایی ها و موجودی یک کمپانی که برای جلوگیری از سرقت و پردازش اطلاعات استفاده می شود به کمک برچسب اموال انجام می شود. این اموال می تواند کالاها، پول نقد، مواد اولیه و . . . که دارای اهمیت بالایی برای تولید کننده باشد.  آشنایی با برچسب اموال و استفاده استاندارد از آن، برای شرکت ها و سازمان ها بسیار مهم است.

بر روی برچسب اموال کد های شناسایی یا ID CODE هایی وجود دارد که فقط توسط تولید کننده آن قابل شناسایی است. این کد ها تعاریف مختلفی می توانند داشته باشند.

برچسب اموال از جمله برچسب های پر کاربرد در شرکت ها و سازمان ها می باشد. شرکت هایی که نیاز به پیگیری فوری وضعیت اموال شرکت و مورد استفاده پرسنل هستند برچسب اموال استفاده می کنند. برچسب های اموال به وسایل در حال استفاده ، خریداری شده برای استفاده آتی و حتی اموال خریداری شده برای فروش در شرکت چسبانده می شوند. بارکد های موجود روی اموال شرکت پیگیری آنها را راحت می کند.

ضرورت استفاده از برچسب اموال

استفاده از برچسب اموال امری ضروری در شرکت ها است. با وجود اینکه برخی نمی دانند برای دریافت نتیجه بهتر باید برچسب را کجا نصب کنند. بسیاری سازمان ها ممکن است بر این باور باشند که برچسب اموال باید در جایی دور از دید چسبانده شود. نکته مهم و قابل توجه این است که حتی اگر برچسب ها غیر قابل تخریب هم نباشد می توانند سارقان را از سرقت وسایل منصرف کند. بنابر این برچسب ها باید در محلی که به وضوح قابل دیدن است نصب شود.

ایده آل ترین حالت این است که چاپ برچسب اموال بر روی متریال ضد جعل و ضد تحریف و تحریب انجام شود. علاوه بر این استفاده از چسب با کیفیت احتمال و سختی جدا شدن آن از اموال را سخت تر نمایید . همزمان لیستی از افرادی که اموال در اختیار آنها قرارداده شده است نیز تهیه نمایید . انجام کلیه این کارها باعث می شود پرسنل و کارمندان شرکت در قبال اموال احساس وظیفه نموده و خود را مسئول بدانند. بنابراین در حفظ و نگهداری اموال آنهاست تلاش و کوشش خود را خواهد نمود.

برای طراحی و پرینت لیبل از نرم افزار های ویژه ای استفاده می شود. برای آشنایی با بهترین نرم افزار های چاپ لیبل با تهران لیبل همراه باشید.

 

نمونه هایی از برچسب اموال

برچسب اموال - تهران لیبل

انواع برچسب اموال که روی دارایی ها چسبانده میشوند دارای یک ID هستند. بسته به محیط مورد استفاده کدها متفاوت است. برای مثال در کارگاه تولید مواد شیمیایی مواردی مانند دمای نگهداری، مدت قرارگرفتن در معرض هوا، دمای اشتعال، روش حمل و نقل، دستور استفاده و . . . .باید بر روی آن قید شود. این موارد بسته به نوع کالا اولویت بندی شده و مهم ترین آنها روی برچسب قید می شود. بنابر این هر واحد کالا با نوع خاصی از برچسب شناسایی و نگهداری می شود.

شناسه اموال ۴ دسته کلی دارد که عبارتند از : برچسب مدیریت اموال، برچسب دارایی، برچسب شناسایی و برچسب ردیابی. بنابر این برچسب اموال روند کنترل و ردیابی دارایی ها را در طول چرخه مصرف به صورت خلاصه نشان می دهد.

جنس برچسب اموال

جنس برچسب اموال به نسبت کالا و محلی که برچسب در آن مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. از انواع برچسب ها می توان به برچسب های ویرایشی، برچسب های پپلی استر، برچسب های فویلی و . . .  نام برد. اکثر لیبل ها دارای بارکد هستند. برخی از لیبل های چسبی دارای قابلیت ماندگاری و مقاومت در مقابل حلال ها و نسوختن تا دمای بالاتر از ۶۵۰ درجه فارنهایت را دارند. برخی از لیبل های چسبی در مقابل نور خورشید ماندگار هستند و یا حتی بسته به کاربردشان به نمک، خاک، آب و مواد شیمیایی مقاوم هستند.

جهت آشنایی با خدمات تهران لیبل و چاپ لیبل چسبی کلیک نمایید.

انواع برچسب اموال

برچسب اموال انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از :

لیبل دیجیتال اموال امنیتی

لیبل دیجیتال اموال امنیتی نوعی برچسب اموال هستند که به صورت بارکد تشخیص داده می شود و برای کالاهای با ارزش که امکان سرقت در آن زیاد است استفاده می شود. این برچسب ها از ID خاص که رمز شده است استفاده می کند. دارنده لیبل دیجیتال اموال توانایی ردیابی و شناسایی اموال خود را به راحتی دارد. برچسب اموال ضد سرقت از جنس پلی استر و فویلی است.

برچسب اموال بارکدی

برچسب اموال بارکدی - تهران لیبل

یکی دیگر از انواع لیبل اموال، برچسب اموال بارکدی است.  برچسب اموال بارکدی بیشتر در محل های تولیدی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.  جنس برچسب اموال بارکدی معمولا فلز و یا پلاستیک است. این نوع برچسب اموال حتی در شرایط سخت محیط تولید دوام بالایی دارد و ماندگار است. این نوع برچسب مقاوم در مقابل دمای بالاتر از ۱۲۰۰ درجه فارنهایت و در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاوم است. این برچسب ها در مجاورت با مواد شیمیایی خاصیت برچسبی خود را حفظ می نمایند و حتی گزینه های چابی را نیز از دست نمی دهند.

 

مورد استفاده ID روی برچسب اموال چیست ؟

اسکنر اپتیکال دستی برچسب اموال

یکی از موارد مهم در آشنایی با برچسب اموال شناسه ID است. شناسه یا همان ID برچسب اموال دارای ویژگی های زیادی هستند که برخی از آنها عبارتند از :

 • قابلیت مشاهده
 • ردیابی موثر و ساده
 • کنترل موجودی
 • رعایت مقررات
 • امنیت برای گزینه های ارزشمند
 • نگهداری دقیق
 • استفاده موثر و کاربردی از دارایی ها
 • کاهش هزینه ها

محل چسباندن برچسب اموال

به نظر شما بهترین محل چسباندن برچسب اموال کجاست ؟

همانطور که می دانیم در شرکت ها بسیاری وسایل و لوازم از ساده ترین و ارزانترین گرفته تا پیچیده ترین و گرانترین مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مطلب آشنایی با برچسب اموال  لیستی از تجهیزات شرکت ها و بهترین محل برای چسباندن برچسب هرکدام را ارائه می دهیم.

برچسب تجهیزات الکترونیکی (کامپیوتر، لپ تاپ و. . .)

 • بهترین محل برای چسباندن برچسب اموال کیس بالای قسمت جلویی و یا در بالا در پشت کیس است.
 • قسمت پشتی مانیتور بهترین و در دسترس ترین بخش برای چسباندن برچسب اموال است.
 • برای لپ تاپ بهترین محل چسباندن برچسب، پشت لپ تاپ است.

توجه نمایید برچسب ها باید در جایی چسبانده شوند که به کمک یک اسکنر اپتیکال دستی آن را به راحتی اسکن کرد.

 

اسکنر برچسب انوال - تهران لیبل

برچسب مبلمان اداری

از اجزای غیر قابل اجتناب در شرکت ها مبلمان اداری است. در این نوع اموال برچسب اموال باید در جایی نصب شود که به زیبایی دکوراسیون و مبلمان صدمه ای وارد نشود.با توجه به اینکه اندازه این اموال بزرگ است کمتر خطر احتمالی سرقت دارد.برای کتابخانه ها، قفسه ها و سایر اموال بهترین محل نصب در بالاترین قسمت گوشه سمت راست است. بهترین محل برای چسباندن برچسب اموال کاناپه، صندلی اداری و از این قبیل اموال گوشه سمت راست بالا پشت تکیه گاه است . برای انواع میز ها و میزکار برچسب را در نقطه بالایی پایه در سمت راست و گوشه سمت راست بچسبانید.

برچسب لوازم اداری کوچک و لوازم آشپزخانه

چسباندن برچسب اموال برای لوازم اداری کوچک  مانند دستگاه فتوکپی و فکس و موارد مشابه و همچنین لوازم کوچک در آشپزخانه باید در جایی که راحت اسکن می شود چسبانده شود. بهترین نقطه برای چسباندن برچسب اموال گوشه بالا سمت راست و جایی است که به راحتی اسکن کنید.

برچسب تجهیزاتی که با حرارت و دوده و کثیفی در ارتباط است

بهترین نقطه برای چسباندن برچسب اموال تجهیزاتی که با حرارت و دوده و کثیفی در ارتباط است مکانی است که با کمترین میزان دوده ، حرارت و چربی در ارتباط باشد.

چاپ لیبل آنلاین و ارسال لیبل با حداقل هزینه ها از جمله خدمات تهران لیبل می باشد. ثبت سفارش چاپ لیبل تیراژ بالا و چاپ لیبل تیراژ پایین قابل انجام است. برای مشاوره و ثبت سفارش چاپ لیبل با مشاوران مجرب تهران لیبل در ارتباط باشید. امیدواریم آشنایی با برچسب اموال برای شما مفید واقع شده باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *