انواع روش های تبلیغاتی موثر برای برند سازی قوی چیست؟

روش های تبلیغات موثر ابزاری برای برقراری ارتباط است. شرکت ها با استفاده از این ابزار سعی به جلب نظر ، توجه ، تحریک احساسات و تغییر برداشت ها عمومی دارند. کلیه این موارد میتواند منجر به برقراری ارتباط با مشتری، کلیک و جذب مشتری گردد.

با توجه به نوع فعالیت و حرفه خود میتوانید تبلیغات به روش موثر را انتخاب نمایید .در برخی از کسب و کارها تبلیغات به روش سنتی بیشتر پاسخگو است. در برخی دیگر ممکن است به روش دیجیتال و یا اجتماعی بازخورد بیشتری داشته باشد. با شناخت صحیح از نوع کسب و کار و روش تبلیغات موثر میتوانید نتیجه بهتری دریافت نمایید.

در این مقاله ۹ روش تبلیغات موثر برای برند سازی را به شما معرفی مینماییم :

 • تکنیک تبلیغات موثر شخصیت پردازی

  با استفاده از این تکنیک میتوانید به محصول خود شخصیت داده و ویژگی ها را در آن ملموس نمایید. به این وسیله مخاطب خود را به فکر وا داشته و به صورت انتزاعی ویژگی ها و برتری های محصول و یا خدمات خود را معرفی مینمایید. برای مثال میتوانید عابر بانک را مامور تحقیق و تفحص در باره امنیت، سرعت و دقت تبادلات در بانک ها نمایید. پس از تحقیق یک بانک را معرفی نماید. در ساخت این نوع از تبلیغات خلاقیت حرف اول را میزند.

 • تکنیک تبلیغات موثر اغراق

  یکی از روش های تبلیغات موثر و بسیار جذاب اغراق است. ایده پردازی و استفاده از اغراق آسان است. سعی کنید واقعیت ها ، اشکال ، افراد و . . را بسیار بزرگتر از واقعیت به تصوبر بکشید. در مورد یک موضوع، فایده از نظر ظاهر و یا اندازه بسیار بزرگنمایی و اغراق کنید. به این شیوه جذابیت آن بیشتر شده و به یاد ماندنی خواهد شد. با استفاده از این تکنیک اصلی ترین نکته را با استفاده از یک جمله و یا یک تصویر نشان دهید. هر چه بزرگنمایی بیشتر دور از عقل باشد جذابیت آن برای مخاطب بیشتر میشود.

 • تکنیک تبلیغات موثر شخصیت جالب

  یکی از تکنیک های تبلیغات خلق شخصیت و یا شخصیت هایی است که ارزش داستان را منتقل مینمایند. شخصیت ها میتوانند فوتبالیست، بازیگر، روانپزشک، شاهزاده باشد که در آن نقش بازی مینماید. حتی میتوانید از شخصیت های کارتونی و انیمیشن مشهور و شناخته شده استفاده نمایید . تاثیر شگفت انگیزی خواهید گرفت.

 • تکنیک تبلیغات موثر لبخند و استعاره

  روش های تبلیغات موثر ایده های انتزاعی و بسیار پیچیده هستند. به همان میزان به سرعت ارتباط برقرار خواهند کرد. استفاده از تشبیه و استعاره بسیار موثر و قدرتمند است. با استفاده از “as” و یا “Like” برای مقایسه دو مورد استفاده می شود. در واقع تشبیه و استغاره کاملا مجازی هستند.

 • تکنیک تبلیغات موثر موقعیت یابی

  در موقعیت یابی به عنوان یک روش تبلیغات موثر مخاطبان با ویژگی های خاص جذب خواهند شد. از جمله این ویژگی ها می توان به وضعیت تأهل، سن ، جنسیت ، نژاد ، درآمد و سایر ویژگی ها اشاره نمود. با استفاده از موقعیت یابی بازار گسترده ای را میتوان یافت. مثلا مقصد تعطیلات برای افراد مجرد، یافتن هتل های پر اقامت و یا حتی شهر ها و …… .

 • تکنیک تبلیغات موثر احساسات

  استفاده از تصاویر ، مضامین و حتی موسیقی نقش بالایی در انتقال احساسات مثبت به محصول، کالا و یا خدمات دارد. شما با استفاده از تلوزیون و فیلم و رادیو میتوانید داستان بگویید. داستان ها را با شخصیت و موسیقی دلنشین و تاثیر گذار نمایید. موسیقی قابلیت ایجاد واکنش سریع بین مخاطبین را دارد. موسیقی به سرعت میتواند انواع احساسات از جمله خشم، عشق، تنفر و . . . منتقل نماید.

 • تکنیک تبلیغات موثر توصیفات

  توصیف در بسیار موارد انرژی بالایی دارد و قانع کننده است. این ویژگی از تخصص، انگیزه و انرژی ایجاد شده است. سعی کنید از توصیفات دقیق و عمیق استفاده نمایید. تاثیر توصیفات عمیق بیشتر است. مثلا ” این عالی است، آن را از دست ندهید ” کم عمق است و قطعا تاثیر گذاری کمتری دارد.

 • تکنیک تبلیغات موثر و قول دادن مزایای خاص

  برای بسیاری از خریداران و مخاطبان هدف شما، منفعت ارزش دارد. در مورد مزایای محصولات و خدمات خود دقیق بیاندیشید. وجه تمایز محصولاتتان با سایر رقبا را استخراج نمایید. نقطه قوت شما دقیقا همانجاست. اهمیت و ویژگی سود از خرید  برای مشتری بسیار مهم است. شما و خدماتتان را یک سر و گردن از سایر رقبا برجسته مینماید. مثلا تبلیغ شوینده برای زنان خانه دار ملایم بودن و کمک به ماندگاری لباس ها میتواند ویژگی های وسوسه انگیزی باشد.

 • روش تبلیغات موثر شرح مشکل و ارائه راه حل

  برای جذب بازارهدف و مشتری ها میتوانید افرادی که با چالش مواجه هستند را درگیر نمایید. مشکل را در تیتر قرار دهید و سپس روش حل آن با استفاده از محصول و حدمات خود را شرح دهید. اگر بازار و مشتری هدف شما برای این مشکل نگرانی بزرگی داشته باشد، جذب بهتری خواهید داشت .

  این مقاله در جهت رشد کسب و کار شما عزیزان در تهران لیبل آماده شده است . جهت مطالعه سایر مطالب مرتبط با تبلیغات کلیک نمایید.

 

 

 

فروشگاه تهران لیبلمشاهده نوشته ها

Avatar for فروشگاه تهران لیبل

درباره تهران لیبل مجموعه تهران لیبل فعالیت خود را از سال 1380 در غالب تولید، چاپ و فروش انواع مارک، کارت آویز، سایز، بروشور و ... آغاز کرده است. این مجموعه با دارا بودن مجهزترین و بروزترین ماشین آلات روز دنیا محصولی با کیفیت را در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.