تفاوت چاپ اقست و چاپ دیجیتال

تفاوت چاپ اقست و چاپ دیجیتال - تهران لیبل


تفاوت چاپ افست و دیجیتال چیست؟

آیا چاپ افست از چاپ دیجیتال بهتر است؟

آیا چاپ افست از چاپ دیجیتال بهتر است؟

در این مقاله به بررسی تفاوت چاپ افست و دیجیتال می پردازیم.  آیا چاپ افست بهتر از چاپ دیجیتال است؟ این سوالی است که بسیاری قبلاً از آن پرسیده اند و پاسخ آنقدر واضح و روشن نیست که فکر می کنید. پاسخ البته “بله و نه” است. بیایید تفاوت چاپ افست و دیجیتال  را بررسی کنیم تا ببینیم چه کسی پادشاه هنگام چاپ در هنگام بازاریابی شما است.

تاریخچه

چاپ افست بیش از یک قرن وجود داشته است و برای دهه ها بهترین راه برای چاپ همه موارد تجاری: روزنامه ها ، مجلات ، جزوات ، تبلیغات ، کارت پستال ، بروشور و موارد دیگر بهترین روش بوده است. به طور کلی ، چاپ افست با انتقال جوهر از یک صفحه به یک ورق لاستیکی کار می کند ، و سپس جوهر را روی کاغذ ، وینیل یا سطح دیگر می غلتاند. در مقایسه با چاپ دیجیتال که از صفحات برای انتقال جوهر به کاغذ استفاده نمی کند، چاپ افست سخت تر است.

تفاوت چاپ افست و دیجیتال

تفاوت چاپ افست و دیجیتال:

تفاوت چاپ افست و دیجیتال قابل توجه است . به طور کلی ، چاپ افست از کیفیت بالاتری برخوردار است. با این حال ، چاپ دیجیتال از نظر کیفیت گام های بلندی برداشته است و دو نسخه از یک طراحی مشابه – یکی از طریق چاپ افست ، دیگری از طریق چاپ دیجیتال – ممکن است با چشم آموزش ندیده یکسان باشد. ماشین های چاپ افست به شما امکان چاپ ورق های بزرگتر را می دهند و می توانند بسیاری از قطعات را سریعتر از ماشین های چاپ دیجیتال چاپ کنید .

به طور کلی ،  خارج از این تفاوت های نسبتاً جزئی ، محصول نهایی واقعی مرتبط با چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال به طرز قابل توجهی مشابه است. تفاوت ، همانطور که مشخص شد ، ریشه در قیمت و بودجه بیش از هر چیز دیگری دارد. و حتی این اعداد به نیازهای کاری شما بستگی دارند.بنابراین تفاوت چاپ افست و دیجیتال  بیشتر در هزینه انجام آن است.

هزینه باعث تفاوت چاپ افست و دیجیتال :

از آنجا که چاپ افست از صفحات استفاده می کند ، هر کار چاپی باید به صورت صفحه درآید و موارد چاپ باید به صورت جداگانه برای هر کار خاص تنظیم شوند. این فرآیند هزینه دارد و صرف نظر از مقدار ، هزینه چاپی را به کار چاپی شما اضافه می کند. از آنجا که در چاپ دیجیتال از صفحات استفاده نمی شود ، هیچ گونه هزینه ای برای نصب در نظر گرفته نشده است بنابراین شما برای هر قطعه از چاپ قیمت مساوی پرداخت می کنید.

 

چاپ دیجیتال و افست
تفاوت چاپ افست و دیجیتال

چاپ دیجیتال و افست، تفاوت چیست؟

از نظر بیشتر افراد ، تفاوت بین چاپ افست و دیجیتال زیاد است. اجازه دهید چند تفاوت اساسی را که ممکن است در انتخاب چاپگر به شما کمک کند و مواردی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید را بیان کنیم.

چاپ افست:

افست چیست؟ چاپ افست به دلیل هزینه های تنظیم شده معمولاً برای پروژه های بزرگتر چاپی مورد استفاده قرار می گیرد. از صفحات بزرگ فلزی برای انتقال تصاویر به ورق های لاستیکی استفاده می کند. سپس این ورق ها تصویر را با استفاده از روش نورد به کاغذ منتقل می کنند. یک مهره غلتکی فکر کنید ، فقط خیلی بزرگتر از انچه که هست را تصور کنید.

چاپ دیجیتال:

از طرف دیگر ، شما چاپ دیجیتال دارید. این روش برای بیشتر افرادی که بدنبال مقادیر کمی از مواد چاپی یا محصولی هستند که داده های متغیر آنها باشد ، بسیار مناسب است. مانند شماره گذاری ، بارکد یا آدرس مورد نیاز است. در چاپ دیجیتال روش متفاوتی از افست استفاده می شود ، جایی که جوهر یا تونر مستقیماً روی کاغذ زده می شود و از صفحه چاپ یا ورق لاستیک استفاده نمی کند.

کدام  برای من بهترین است؟

اکنون که اصول را بررسی کردیم ، اجازه دهید برخی از نکات مثبت و منفی را مرور کنیم.

جوانب مثبت افست:

بهترین قیمت برای مقادیر زیاد

به پایان رسید با کیفیت بالاتر بیشتر از چاپ دیجیتال

موارد منفی افست:

هزینه راه اندازی اولیه زیاد

ایجاد تغییرات لحظه آخری سخت است

از کاغذهای بسیار بیشتری برای تنظیم برنامه استفاده می کند که می تواند بر سیاست های زیست محیطی شما تأثیر بگذارد

جوانب مثبت دیجیتال:

بهترین قیمت برای چاپ های کوچک

تا در صورت لزوم کارهای هنری به چالبی با این نوع چاپ انجام شود

خیلی سریعتر شروع یک پروژه

استفاده از داده های متغیر را می دهد

معایب دیجیتال:

در چاپ های بزرگتر گران تر است

ممکن است کیفیت کمی پایین تری نسبت به افست داشته باشد.

 

خلاصه تفاوت :

هنگام شروع یک پروژه چاپ برای خود یا شغل خود ، قبل از انتخاب چاپگر ، چند سوال ساده از خود بپرسید. به چه مقدار چاپ نیاز دارم؟ چه زمانی به این موارد احتیاج دارم؟ آیا آثار هنری من ثابت است یا احتمال دارد در آخرین لحظه تغییر کند؟ این سوالات ساده می تواند به شما کمک کند که در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید.

ما امیدواریم که این امر در هنگام سازماندهی پروژه چاپ بعدی شما نکات مفیدی را برای شما به همراه داشته باشد. برای هر گونه سوال در مورد پروژه چاپ بعدی خود ، لطفا با ما تماس بگیرید.کارشناسان ما به شما کمک می کند که هم تفاوت چاپ افست و دیجیتال  را بهتر متوجه شوید و هم در انتخاب هر نوع چاپ به شما کمک می کنند.

جهت مطالعه مطالب بیشتر در وبلاگ تهران لیبل همراه ما باشید .

فروشگاه تهران لیبلمشاهده نوشته ها

Avatar for فروشگاه تهران لیبل

درباره تهران لیبل مجموعه تهران لیبل فعالیت خود را از سال 1380 در غالب تولید، چاپ و فروش انواع مارک، کارت آویز، سایز، بروشور و ... آغاز کرده است. این مجموعه با دارا بودن مجهزترین و بروزترین ماشین آلات روز دنیا محصولی با کیفیت را در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.