آشنایی با 5 مرحله طراحی لوگو

آموزش طراحی لوگو

اگر در حال راه اندازی کسب و کار جدید هستید قطعا به دنبال طراحی لوگو مناسب خواهید بود . طراحی لوگو خاص و منحصر به فرد تاثیر به سزایی در برند سازی و ثبت در حافظه تصویری افراد دارد. لوگو طرحی است که در تمام مارک ها و اتیکت ها، بروشور های تبلیغاتی و هر آنچه متعلق به کسب و کار شماست درج می شود. لوگو نشان هویت کسب و کار شم است. پس صرف وقت و هزینه در طراحی لوگو سرمایه گذاری در آینده کسب و کار شماست.

برای طراحی لوگو طراحان حرفه ای آرم یک شرکت را به چند مرحله تبدیل مینمایند. در آخر لوگوی مفهومی و فوق العاده طراحی میکنند. در حالی که گروهی دیگر از ابزارها و نرم افزار های ویژه برای طراحی لوگو استفاده می نمایند که بسیار معمولی و ساده است.

اگر به دنبال آموزش اصول اولیه و آشنایی با مراحل طراحی لوگو برای برند سازی کسب و کارخود هستید با تهران لیبل همراه باشید.

مرحله اول : لوگو چیست ؟

لوگو نشانی از نام تجاری کسب و کار می باشد که از طریق شکل، رنگ، فونت و . . اطلاعات مختلفی را نشان میدهد . لوگو به جهت ایجاد شناخت، جلب اعتماد مشتریان برای یک شرکت مهم است. پس باید بدانیم در طراحی لوگو به دنبال چه هستیم و چه چیزی را نشان می دهیم.

مرحله دوم : آشنایی با اصول تاثیر گذار طراحی لوگو

در این مرحله می دانیم لوگو چیست و چه چیزی را نشان میدهد. پس لازم است با ابزار ها و اصولی که قرار است لوگو را ایجاد کنند آشنا شویم . این اصول به ۵ اصل ساده تقسیم شده است:

 • ساده بودن
  ساده بودن لوگو باعث میشود در ذهن ها ثبت شود و به رسمیت شناخته شود. یک آرم و یا لوگوی خوب تصویری منحصر به فرد است که زیاده روی در هیچ قسمتی از آن وجود ندارد.
 • به یاد ماندنی بودن
  با توجه به برخی برند های معروف متوجه میشویم به یاد ماندنی بودن از ویژگی های مهم لوگو است. ساده و به یاد ماندنی بودن در ذهن بیننده حک خواهد شد.
 • محدود نبودن به زمان و بی نظیر بودن
  با بررسی های مختلف مطمئن شوید که لوگو شما برای ۲۰، ۳۰ الی ۵۰ سال آینده موثر خواهد بود. طراحی لوگو باید منحصر به فرد و موثر باشد.
 • لوگو چند کاربردی و پویا
  لوگو باید به صورت کاربردی برای انواع رسانه ها مثلا اپلیکیشن های هوشمند، وب سایت ها و پلتفرم های مختلف قابل استفاده باشد. بنایر این لوگو باید در هر شرایطی و سایز های نمایش مختلف خاص باشد.
 • متناسب بودن لوگو
  لوگو باید از نظر شکل و فونت با هدف نهایی مطابقت داشته باشد. مثلا اشکال و فونت استفاده شده برای فروشگاه اسباب بازی مناسب استفاده در شرکت حقوقی نیست.

 

مرحله سوم : درس گرفتن از تجربه موفقیت و اشتباهات دیگران

با اطلاع از موفقیت و شکست لوگو برند ها می توانید از آنها درس بگیرید. مثلا برند کلاسیک Nike Swoosh را در نظر بگیرید. لوگو نایک توسط کارولین دیویدسون فقط با ۳۵ دلار در سال ۱۹۷۱ طراحی شد. این لوگو به عنوان لوگویی به یاد ماندنی و قوی که مقیاس پذیر است شناخته میشود. این کوگو وال مجسمه الهه یونانی پیروزی است. همین مورد باعث شهرت برند نایک به عنوان پوشاک ورزشی شد.

مرحله چهارم : ایجاد فرآیند طراحی لوگو مشخص

به صورت مختصر و مفید فرآیند طراحی لوگو موثر دارای ۷ مرحله است:

 • طراحی اولیه و مختصر
 • هویت بخشی و تحقیق
 • ساختار سازی و طرح بندی
 • مفهوم سازی و نمونه سازی
 • ارسال برای مشتری جهت بررسی
 • بازبینی و ترتیب اثر دادن موارد مد نظر مشتری
 • ارسال فایل برای مشتری و انجام سایر خدمات گرافیکی در صورت نیاز

در نهایت فایلی به مشتری تحویل میدهید که همواره امکان نقد و بررسی مجدد آن وجود دارد.

 

مرحله پنجم : آشنایی با نرم افزار های مربوط به طراحی لوگو

پس از انجام مرحله طراحی باید به سراغ پیاده سازی با نرم افزار های گرافیکی بروید. به طور معمول با نرم افزار Adobe Illustrator پیاده سازی انجام میشود. اما می توان از نرم افزار های گرافیکی مشابه مانند فتوشاپ هم استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای طراحی با کامپیوتر طرح اولیه و روی کاغذ شما بسیار تاثیر گذارخواهد بود.

با مقاله تأثیر سلبریتی ها بر برندها و افزایش فروش از طریق آن ها همراه تهران لیبل باشید.

 

فروشگاه تهران لیبلمشاهده نوشته ها

Avatar for فروشگاه تهران لیبل

درباره تهران لیبل مجموعه تهران لیبل فعالیت خود را از سال 1380 در غالب تولید، چاپ و فروش انواع مارک، کارت آویز، سایز، بروشور و ... آغاز کرده است. این مجموعه با دارا بودن مجهزترین و بروزترین ماشین آلات روز دنیا محصولی با کیفیت را در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.