بروشور لباس

بروشور لباس چیست؟

معمولا در عرصه پوشاک به راحتی می توان از بروشور لباس برای تبلیغات و معرفی برند،استفاده کرد. از آنجایی که با تصاویر زیبا و جذاب ،مشتری یا مخاطب برای انتخاب محصول تا حدی می تواند تصمیم گیری نماید، با کمک بروشور می توان در انتخاب به مشتری کمک کرد. البته به جز صنعت پوشاک در سایر رده های شغلی نیز می توان از این ابزار تبلیغاتی بهره برداری کرد و ارتباط با مشتری را تسهیل نمود. بروشور یک برگه چند صفحه ای است که راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات به ویژه در عرصه مد و لباس است.

از آنجایی که صنعت مد و لباس بسیار پرمخاطب است، برای جذب مخاطبان یکی از راه های ابتدایی چاپ بروشور و کاتالوگ است. نکته مهمی که در بروشورلباس باید آن را در نظر بگیرید این است که عکس و تصاویر بیشتر از متن پیام و توضیحات باشد. معمولا ارتباط افراد با تصویر بیشتر از کلمه است. اگر به این نکته توجه کنید قطعا دچار مشکل در جلب نظر مشتری نخواهید شد.

راهنمای تهیه بروشور لباس

برای اینکه یک بروشور لباس را طراحی و چاپ کنیم، نیاز به اطلاعاتی در این خصوص است.این اطلاعات به شما کمک می کند تا در تهیه یک بروشور خوب، موفق تر عمل کنید.

  • باید گروه هدف خود را تعیین کنید.

یعنی شما گاه تصمیم دارید بروشور را برای زنان طراحی کنید گاه برای مردان و…. پس با توجه به هدف خود، گروه مشخص را تعیین کنید.

قبل از طراحی بروشورلباس خود این موارد را درنظر بگیرید. یک تصویر واضح از لوگوی خود را آماده کنید. از تصاویر جذاب و خاص محصولات خود استفاده کنید. متن پیام خود را کوتاه و موثر انتخاب کنید. این فرصت در بروشور برای شما فراهم می شود تا خود را به بهترین نحو معرفی کنید. اطلاعات تماس تلفن، یا شبکه های اجتماعی خود را حتما در بروشور قرار دهید.

  • بهتر است نوع کاغذ را انتخاب کنید.

برای چاپ بروشور لباس کاغذهای  مختلفی وجود دارد. معمولا از کاغذ گلاسه استفاده می شود. کاغذ گلاسه هم بر دو نوع مات و براق موجود است. با کمک سلفون مات یا براق بیشتر می توانید توجه مخاطب را جلب کنید.

  • سایز بروشور و خط تا را مشخص کنید.

سایز را با توجه به میزان فضایی که مورد نیاز شما است، انتخاب کنید. باید بدانید که معمولا محدودیتی در انتخاب سایز کاغذ وجود ندارد. اگرچه کاغذ متداول مورد استفاده کاغذA4 است.

 

بروشور تهران لیبل

انواع بروشور لباس:

بروشور ها با توجه به محل تا نام های مختلفی دارند.یعنی این محل تا باعث می شود شما صفحات مختلفی برای ارایه اطلاعات داشته باشید. در اینجا در مورد برخی از این مدل ها صحبت می شود.

  • بروشور دو لت؛ این نوع بروشور ۴ پنل را ایجاد می کند. زمان مطالعه مطالب در این نوع بروشور کوتاه است. خواندن مطالب هم در این مدل راحت است.
  • بروشور سه لت؛در این مدل فضا برای ارایه اطلاعات زیاد است. در واقع ۶ پنل وجود دارد.پنل ابتدایی برای معرفی شرکت و درآخرین پنل اطلاعات تماس وجود دارد. خود بروشور سه لت شامل دو نوع؛ آکاردئونی و دروازه ای است.
  • بروشور پنجره ای؛ شکل و ظاهر این مدل بروشور،شکل پنجره را برای ما تداعی میکند.

یک نکته مهم که باید به یاد داشته باشید این است که تصاویر و اطلاعات در بروشور لباس باید از خط تا فاصله مناسبی داشته باشند، در غیر این صورت در هنگام چاپ ممکن است بخشی از اطلاعات از بین برود.

نکات مهم در طراحی بروشورلباس

چون یکی از راههای مفید برای اطلاع رسانی در حوزه مد و لباس چاپ و نشر بروشور است. بنابر این دقت در انتخاب تصاویر و طراحی اجزای آن بسیار مهم است. علاده بر اینکه طرح جذاب و مناسبی باید در همه صفحات وجود داشته باشد، نوشته ها و پیام های درج شده در آن باید خوانا و قابل فهم باشد. عکاسی و تصویر سازی نیز در طراحی بروشورلباس ارزشمند است.

گاه یک عکس خوب گویای همه چیز است و مخاطب صرفا از روی کنجکاوی آن بروشور حاوی عکس حرفه ای را با خود همراه می کند. در غیر این صورت ممکن است بروشور مانند صدها بروشور دیگر در عرض چند ثانیه از بین برود یا بی هدف رها شود. ایده هایی که در نوع برش و تای بروشور لحاظ می شود، نیز در جلب نظر مشتری موثر است.

مساله دیگر در طراحی استفاده از رنگ ها به صورت درست و اصولی است. چون دنیای رنگ ها هم بسیار در جلب نظر مخاطب موثر است. گاه انتخاب نادرست از رنگ ها موجب میشود، مخاطب به راحتی بروشور را دور بیاندازد و از ادامه مطالعه منصرف شود. یک طراح حرفه ای و با تجربه معمولا به این مورد توجه می کند.

فروشگاه تهران لیبلمشاهده نوشته ها

Avatar for فروشگاه تهران لیبل

درباره تهران لیبل مجموعه تهران لیبل فعالیت خود را از سال 1380 در غالب تولید، چاپ و فروش انواع مارک، کارت آویز، سایز، بروشور و ... آغاز کرده است. این مجموعه با دارا بودن مجهزترین و بروزترین ماشین آلات روز دنیا محصولی با کیفیت را در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.